معرفی

معرفی سرای سنتی طاق چشمه

 

اقامتگاه طاق چشمه از شروع تا امروز

سرای طاق چشمه

اقامتگاه طاق چشمه

اقامتگاه طاق چشمه یکی از باصفاترین هتل‌های سنتی منطقه کاشان بامعماری گودال باغچه‌ای است که در دل بافت تاریخی نوش‌آباد در محله توی ده، در خیابان امام (انتهای کوچه شهید خوانساری‌زاده) قرار دارد و از دو طرف  در مجاورت  ورودی اصلی شهر زیرزمینی (اویی) است.

این اقامتگاه دراصل خانه‌ای قاجاری است که توسط شرکت تعاونی گردشگری انوش آباد در سال ۱۳۹۶ برای ایجاد هتل سنتی، از ورثه مرحوم حاج تقی مکاریان خریداری شد.سپس بخش‌هایی از خانه که نسبتا سالم مانده بود تحت نظارت کارشناسان، مرمت و بخش‌هایی از بنا که به‌کلی نابود شده بود نیز به همان شیوه قدیمی بازسازی شد.

مهمترین دغدغه مدیران اقامتگاه، در مرمت ساختمان رعایت سبک قدیمی آن بود تا نمونه‌ای باشد از یک‌ خانه روستایی دوران قاجار. اما در عین حال تلاش شد تا ازامکانات و تکنولوژی به روز هم استفاده شودکه ازجمله می‌توان به س سیستم برق و تأسیسات امنیتی اشاره کردکه برای اولین بار در اقامتگاه‌های سنتی ایران به‌ صورت کاملاً هوشمند طراحی‌شده و قابل ‌کنترل و نظارت از راه دور است.

انتخاب نام طاق چشمه برای اقامتگاه

نام طاق چشمه از معماری طاق گنبدگون اتاق‌ها گرفته‌شده که به آن طاق چشمه‌ای و لنگه‌ای می‌گویند.

از ویژگی های اقلیمی  طاق های گنبدی در مناطق گرم و خشک این است که ارتفاع اطاق از کف تا زیر طاق، زیاد است از آنجاییکه هوای گرم، سبکتر است به بالا صعود کرده و هوای خنک تر، جای آن را می گیرد بنابراین یک تهویه طبیعی عمودی در اطاق ایجاد می شود. از طرفی سطح طاق قوسی و گنبدی، حالت مایل نسبت به نورخورشید دارد و همچنین به سبب انحنای سطح طاق، همیشه بخشی از آن در سایه قرار می گیرد واین عوامل باعث کاهش جذب حرارت و درنتیجه کاهش گرما درتابستان می‌شود.

 خانم رحمانی مدیر داخلی اقامتگاه از طاق چشمه و امکانات آن می‌گوید:

 خانم رحمانی مدیر داخلی اقامتگاه از طاق چشمه و امکانات آن می‌گوید:

اتاقهای اقامتگاه طاق چشمه

در ضلع شمالی خانه درطبقه همکف سه اتاق وجود دارد که دو اتاق مخصوص اقامت میهمانان و یکی اتاق خانه داری است. طبقه اول دارای چهاراتاق است.که درضلع جنوبی درطبقه هم کف اقامتگاه دواتاق با ارتفاع منفی یک متر قراردارد که یکی اتاق‌ مطبخ (کافه) ودیگری یک اتاق سنتی و کف خواب است.تمامی اتاقهای سرای طاق چشمه مجهزبه وسایل سرمایشی گرمایشی بوده وهراتاق دارای سرویس بهداشتی وحمام می باشند.

نام اتاق‌های طاق چشمه از نام بانوان ساکن خانه و نیز نام مادربزرگ‌های شرکای مجموعه گرفته شده  است به این دلیل که زن نماد عشق، محبت و گرمی است.این نام ها عبارت‌اند از: ملک‌ شاد، همدم، نگار، لاله، ستاره، ثریا وخاتون.

اخباروآگهی‌های شرکت گردشگری انوش آباد

آگهی دعوت مجمع عمومی سالیانه (۱۴۰۱)

بسمه تعالی

آگهی دعوت مجمع عمومی عادی سالیانه 

جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه نوبت اول شرکت تعاونی گردشگری انوش آباد شهر نوش آباد راس ساعت ۱۸روز چهارشنبه  مورخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ در محل شرکت تعاونی به آدرس نوش آباد کوی شهید خوانساری زاده  سرای طاق چشمه تشکیل می‌گردد. لذا از کلیه ی اعضاء دعوت می‌شود با در دست داشتن کارت و یا دفترچه عضویت راس ساعت مقرر درمحل مذکور حضور به هم رسانید و یا وکیل/نماینده خود را کتبا معرفی نمایید.

ضمنا به اطلاع می رساند که به موجب ماده ۱۸ آیین نامه نحوه تشکیل مجامع عمومی، تعداد آرا وکالتی هر عضو حداکثر ۳ رای و هر شخص غیر عضو تنها یک رای خواهد بود و اعضای متقاضی اعطای نمایندگی، می بایست به همراه نماینده خود حداکثر تا مورخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ در محل شرکت حاضر تا پس از احراز هویت و تایید وکالت، برگه ورود به مجمع را دریافت دارند.

دستور جلسه:

  1. گزارش هیئت مدیره و بازرس/ بازرسان
  2. طرح وتصویب صورتهای مالی سال ۱۳۹۶ الی ۱۴۰۰ ونحوه تقسیم سود ویژه و بودجه سال جاری شرکت
  3. ارائه گزارش تغییرات اعضا و سرمایه ی شرکت تعاونی
  4. انتخاب بازرس/ بازرسان اصلی و علی البدل
  5. طرح و تصویب نابرابری سهام
  6. افزایش سرمایه
  7. تعیین خط مشی آینده شرکت تعاونی

داوطلب تصدی سمت بازرسی به موجب ماده (۲) دستورالعمل موظفند حداکثر ظرف یک هفته از انتشار آگهی دعوت، فرم داوطلبی را تکمیل و تحویل دفتر تعاونی نمایند.

                                                                                                                                                                                                                 هیئت مدیره

                                                                                                                                                                                                       نام و نام خانوادگی و امضا

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

وکالت نامه / نمایندگی

بدین وسیله اینجانب ………………………………………………. عضو شرکت تعاونی ……………………………………….. به آقای / خانم …………………………………عضو/ غیرعضو شرکت تعاونی وکالت/ نمایندگی می دهم تا بجای اینجانب در جلسه ی مجمع عمومی عادی ……………….. مورخ…………………. شرکت نموده و اعمال رای نماید.

                                                                                                                                                                                                      امضا عضو